X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео

Опитування:

Мир на сході України настане завдяки:

26 березн¤ 2019 10:57
Безпека України 2010
УКРАИНСКО-РОССИЙСКИЙ ФОРУМ: ОБЩЕСТВЕННЫЙ ДИАЛОГ

Історія

«УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ»: ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Громадсько-політичне об’єднання «Український форум» виникло влітку 2006 року. Тоді, у розпалі коаліційної кризи в новообраній Верховній Раді V скликання, чітко проявилися системні вади української політики: незавершеність конституційних перетворень, недосконалість виборчої системи, неспроможність парламентських партій дійти компромісу і сформулювати консолідуючу стратегію національного розвитку.
Тож не дивно, що ідея створення громадсько-політичного об’єднання, рівновіддаленого від партійних і корпоративних інтересів, не заангажованого штучним політичним протистоянням, націленого на розробку цілісних моделей випереджального розвитку національної економіки, розв’язання гострих застарілих соціальних проблем, буквально витала у повітрі.
У червні 2006 року під час неформальної зустрічі відомих державних і громадських діячів, з’явилися перші обриси «Українського форуму». Критичне ставлення до того, що відбувається на вищому політичному рівні, незадоволення низькою якістю (а часто і повною відсутністю) рішень стосовно врегулювання гострих проблем держави і суспільства, стурбованість наявністю низки небезпечних тенденцій, які все виразніше проявлялися у політичному житті, об’єднали таких різних за поглядами, ідеологічними уподобаннями, фахом і віком людей, як Міністр закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003 рр.) Анатолій Зленко, директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім.. М. Амосова, академік НАНУ Геннадій Книшов, народний депутат України ІІІ-IV скликань, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Георгій Крючков, віце-спікер Верховної Ради України ІІІ скликання Віктор Мусіяка, голова Українського фонду культури, академік НАНУ Борис Олійник, віце-прем’єр-міністр України (1999, 2001-2002 рр.), академік НАНУ Володимир Семиноженко, голова Рахункової палати Валентин Симоненко, керівник Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з доопрацювання та прийняття проекту Конституції України (1995-1996 рр.), нині народний депутат України Михайло Сирота, голова Ради директорів корпорації „Індустріальний союз Донбасу” Сергій Тарута, директор Інституту археології НАНУ, академік НАНУ Петро Толочко, Надзвичайний та Повноважний Посол України, нині заступник Голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий. В ході жвавих дискусій виникла ідея створити «Український форум» як «громадсько-політичне об'єднання, спрямоване на задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших інтересів громадян України, сприяння поширенню цінностей громадянського суспільства як основи для консолідації нації і поступального розвитку України».

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ „ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ” ВІД 10 ЧЕРВНЯ 2006 Р.
«2. Заснувати громадську організацію „Громадсько-політичне об’єднання “Український форум”.
3. Затвердити статут громадської організації „Громадсько-політичне об’єднання “Український форум”.
4. Обрати головою громадської організації „Громадсько-політичне об’єднання “Український форум” - Семиноженка В.П., заступниками голови - Зленка А.М., Симоненка В.К., виконавчим секретарем – Крючкова Г.К.»

7 серпня була оприлюднена перша Заява «Українського форуму», якою була проголошена головна програмна теза об’єднання: «СУСПІЛЬСТВО МАЄ НАРЕШТІ СТАТИ АКТИВНИМ СУБ’ЄКТОМ У ВИЗНАЧЕННІ ДОЛІ ДЕРЖАВИ». Заява набула суспільного звучання, отримала широкий резонанс. Відтоді «Форум» веде літопис своєї активності, яка поступально розгорталася і залучала на свою орбіту все більшу кількість небайдужих до долі держави громадян.
Протягом року до «Українського форуму» приєдналися такі знакові для незалежної України постаті, як директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ, академік НАНУ Валерій Геєць і відомий письменник Андрій Курков, Президент відкритого акціонерного товариства “Мотор-Січ” В’ячеслав Богуслаєв, голова Верховного Суду України (1995-2002 рр.) Віталій Бойко, Секретар РНБОУ (1994-1999 рр.), директор Інституту проблем національної безпеки Володимир Горбулін, голова правління ВАТ “Концерн “Стирол” Микола Яновський, Міністр фінансів України (1997-2001 рр.), Генеральний директор Інституту фінансової політики Ігор Мітюков, заступник Секретаря РНБОУ Василь Роговий, генеральний директор Національного космічного агентства України Юрій Алексєєв, голова Одеської обласної держадміністрації (1998-2000 рр.), депутат Одеської обласної ради Сергій Гриневецький, Міністр охорони України (2000-2002 рр.), ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Віталій Москаленко, Голова Верховного Суду України (2002-2006 рр.) Василь Маляренко та багато інших відомих політиків і громадських діячів. До складу Форуму також увійшли Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук та Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма. Почесним членом «Українського форуму» обрано Президента НАН України Бориса Патона. І це далеко не повний перелік авторитетних, визнаних громадських діячів, політиків, науковців, залучених до діяльності «Форуму», лави якого постійно поповнюються.

З «ОСНОВОПОЛОЖНИХ ЗАСАД ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОГО ОБ¢ЄДНАННЯ „УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ», ЗАТВЕРДЖЕНИХ НА ЗАСІДАННІ РАДИ «УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ» 24 ЖОВТНЯ 2006 РОКУ

«Ми є представниками різних політичних поглядів, але бажання бути корисними своїй державі, суспільству, вносити свій вклад у піднесення могутності та авторитету нашої Вітчизни об‘єднує нас сильніше за будь-які ідеології. Як державники ми є однодумцями. Досвід нашої співпраці має стати прецедентом дієвого політико-суспільного консенсусу в Україні.

Ми прагнемо:
- національної консолідації;
- розширення можливостей для реалізації потенціалу людини, суспільства, влади, держави;
- наближення майбутнього.
Визначальними для нас є такі принципи:

Креативність у соціальному житті
Розвиток України повинен базуватися на ініціативі та активній позиції кожного українця. В умовах дефіциту енергоресурсів і інших способів отримання природної ренти, потужним джерелом економічного зростання держави є наполеглива праця та ініціативність її громадян.

Прихильність до економіки знань
Економічне зростання України можливе лише за інноваційною моделлю розвитку. Економіка знань може і має бути побудована в Україні найближчим часом. Іншої альтернативи забезпечити власну конкурентоспроможність у сучасному світі нині не існує.

Загальнонаціональна згода у внутрішній політиці
Як патріоти ми виступаємо проти однобічного сприйняття ідентичності України. Перспективи нашої держави пов‘язані не з перемогою однієї з інтерпретацій її минулого. Лише загальнонаціональна згода щодо майбутнього держави здатна об‘єднати і суспільство, і політичну еліту. Тільки у цьому випадку влада в Україні зможе бути дійсно ефективною.

Еволюційність у зовнішній політиці
Зовнішньополітичний курс України має визначатися еволюційним шляхом, уникаючи загроз поглиблення суспільних конфліктів. Рішення щодо вступу у зовнішні військово-політичні союзи мають спиратися на чітке бачення інтересів держави і громадян, волю народу, а не окремих політичних сил».

При «Українському форумі» створені Громадські ради з актуальних напрямків державного розвитку – зовнішньої політики і міжнародного співробітництва, національної безпеки та оборони, реформування системи влади і вдосконалення місцевого самоврядування, економічної, бюджетної, промислової, аграрної та соціальної політики, культури і духовності та інших. До їх діяльності сьогодні залучаються кращі експертні і фахові сили суспільства – керівники та співробітники наукових і науково-дослідних інститутів, вузів, дипломати, незалежні експерти. «Український форум» має офіційних представників у Львівській (Фурдичко Орест Іванович) і Черкаській (Лега Юрій Григорович) областях, а також в Австрійській Республіці (Гук Ігор Іванович) і США (Кучинський Валерий Павлович).

Версія для друку