X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео

Опитування:

Мир на сході України настане завдяки:

17 листопада 2016 17:32
Свобода. Порядок. Розвиток
П'ять років"Українському форуму": об'єднуючи однодумців

Про Форум

         Демократичний шлях розвитку України – складний і тернистий. Але він не має  альтернативи, адже незалежну державу можуть відбудувати лише незалежні, вільні громадяни. Еволюція української держави в напрямку більш досконалих демократичних процедур, інститутів і системи влади у новітній час пройшла через 4 президентські виборчі кампанії, 6 парламентських, 2 референдуми і одну «оксамитову революцію». Зазнали змін й виборча модель, й конституційний устрій. Але чому, незважаючи на такий ґрунтовний політико-правовий тюнинг, який має майже безперервний характер, демократичний фундамент поки залишається надто хитким для того, щоб забезпечити високі темпи економічного зростання і відчутне підвищення гуманітарних стандартів, а державна політика в’язне у жорстокій боротьбі за владу, корпоративних і вузькопартійних зисках, корупційних ризиках? Чому, скільки б і яких виборів не відбувалося, їхнім результатом завжди є профанація політичних зобов’язань та систематичне ігнорування суспільних потреб?
      Ці питання хоча б одного разу ставив перед собою кожен громадянин, незалежно від його партійних уподобань та політичної заангажованості. На наше глибоке переконання, якість демократії визначається не кількістю виборів, а тією мірою, якою громадяни впливають на перебіг політичних подій у міжвиборчий період. І для України найактуальнішими проблемами сьогодні є не стільки недосконалість системи влади, очевидні вади судочинства і принципів формування представницьких органів, скільки зруйновані або так й несформовані канали вертикальної суспільної комунікації. Влада і суспільство більш нагадують автономні системи життєзабезпечення, ніж єдину націю, мобілізовану для досягнення спільних цілей.
        Абсолютно зрозуміло, що вплинути на темпи і напрями розвитку громадянського суспільства за допомогою законів, урядових рішень та інших нормативних актів набагато складніше, ніж впорядкувати партійний простір та врегулювати процедури формування органів влади. Більш того, це практично неможливо. Єдиний шлях до оздоровлення державної політики і суспільно-політичного життя в Україні – це тотальне поширення культури комунікації. Між непримиренними опонентами, які досі не можуть почути один одного. Між «великими» та «маленькими» українцями, які живуть наче в різних світах. Між мешканцями обох берегів Дніпра, які шанують різне минуле і мріють про різне майбутнє.
«Український форум» від початку своєї діяльності поставив собі за мету створити своєрідний єдиний дискусійний простір, в якому точка зору кожного громадянина,  незалежно від його рангу і політичних уподобань, матиме цінність і буде почутою; де вільно обговорюватимуться найважливіші проблеми суспільного життя; де політичні крайнощі і протилежності синтезуватимуться в оптимальні моделі вирішення гострих питань  державного порядку денного. За рік «Українським форумом» проведено понад два десятка акцій і заходів. Нашими гостями стали чимало впливових постатей вітчизняного і міжнародного життя – високопосадовців, дипломатів, вчених та митців зі світовим ім’ям. Нам вдалося акумулювати вагомий експертний потенціал. Тому не дивно, що доповіді, заяви, рекомендації та пропозиції, розроблені в «Українському форумі», не лише отримали масштабний резонанс і підтримку, а й лягли в основу низки важливих політичних рішень на державному рівні. У тому числі – з цивілізованого врегулювання гострої політичної кризи 2007 року.
         Ми щиро вдячні усім, хто підтримав ініціативи «Українського форуму», приєднався до реалізації його проектів з вірою у власні сили та творчий потенціал українського суспільства. Впевнені: рік, який відбувся під знаком «Українського форуму», залишить помітний слід в історії нашої держави. Адже «Український форум» - це ідея, що об’єднує українців і Україну!

Володимир Семиноженко
Голова «Українського форуму»

 

        «Український форум» за порівняно короткий час – менше ніж за рік вагомо заявив про себе і зайняв чільне місце серед інститутів громадянського суспільства. Пояснюється це, зокрема, такими обставинами.
       По-перше, «Український форум» об’єднав авторитетних, знаних в Україні та за її межами, представників української інтелігенції – вчених, діячів мистецтва, політиків, державних діячів, професіоналів високого ґатунку у різних сферах життя держави. Спільними рисами для них є щирість, толерантність, високе почуття відповідальності, повага до думки і позиції своїх колег.
      По-друге, об’єднання з перших кроків зосередило увагу на гострих проблемах суспільного і державного життя, з яких вкрай важливо акумулювати думку співвітчизників, здійснити високофахову експертизу, виробити рекомендації. Це насамперед проблеми геополітичного вибору України, пов’язані із подальшим вдосконаленням української Конституції, структури влади, проблеми судової реформи і реформи безпекового сектору та інші. Вони виносились на обговорення Круглих столів (у тому числі міжнародних), відкритих засідань Ради «Українського форуму». Їх робота транслювалася по телебаченню, висвітлювалась у друкованих органах.
      По-третє, обговорення згаданих проблем завершувалось, як правило, прийняттям узгоджених підсумкових документів, в яких містилися підготовлені на високому фаховому рівні конкретні пропозиції, що направлялися Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Раді національної безпеки і оборони України, іншим державним органам.
      «Український форум» прагне активно втручатися у політичні процеси, що відбуваються  в країні, чітко дотримуючись принципової позиції: як би не розгортались події, які пристрасті не вирували б у суспільстві, як би не загострювалась ситуація, усі державні органи, посадові особи і насамперед найвищі керівники держави мають діяти виключно у правовому, конституційному полі, робити все, аби згуртувати наше суспільство, не допустити його розколу, утверджувати в державі конституційний принцип верховенства права, повагу до закону, забезпечувати неухильне додержання конституційних прав і свобод громадян.
       Впевнений: саме на такому шляху і далі зростатиме авторитет «Українського форуму», його вплив на консолідацію суспільства, на розв’язання актуальних економічних, соціальних та інших проблем, що постають перед Україною.

Георгій Крючков, виконавчий секретар «Українського форуму»,
народний депутат України,
голова Комітету Верховної Ради України ІІІ-IV скликань
з питань національної безпеки і оборони

 

      Україна в своєму розвитку обрала метою стати дійсно демократичною, соціальною правовою державою. Як свідчить досвід багатьох держав світу-цей шлях далеко не простий. А для нашого суспільства він має свої особливості. Менталітет більшості громадян формувався в умовах командно-адміністративної системи, де панував чинник доцільності, а участь громадян у визначенні напрямків розвитку держави обмежувався їх безальтернативними виборами представників владних структур.
    Для сьогодення особливе значення має формування громадянського суспільства, в умовах якого має постійно відбуватися діалог влади з громадянами, згуртуванням суспільства навколо вирішення найважливіших питань державного розвитку.
    Приклад річної діяльності громадсько-політичного об’єднання «Український форум» свідчить про можливість ефективного впливу широкого громадського загалу на формування ідей державного розвитку, пошуку варіантів розв’язання ключових проблем суспільного значення, злагоди в суспільстві. Обговорення гострих проблем сьогодення, таких як стан конституційної реформи, вдосконалення судової системи, підвищення ефективності роботи владних структур, подолання протистояння між органами державної влади та інших, яке відбулося за ініціативою «Українського форуму» в умовах гласності з використанням засобів масової інформації, знайшли позитивний відгук як серед політичної еліти держави, так і серед широкої громадськості.
     Знаковими показниками позитивного сприйняття діяльності «Українського Форуму», його авторитету серед громадських об’єднань є постійне зростання кількості його членів, активна співпраця з засобами масової інформації,
      Проголошений принцип роботи об’єднання: «Створення стратегії національного розвитку є можливим лише за участі самої нації» – активно впроваджується в життя. Хочеться побажати «Українському Форуму» і на майбутнє плідних результатів в цьому напрямку.

Віталій Бойко, член ради  «Українського форуму»,
Голова Верховного Суду України (1995-2002 рр.),
Віце-президент Асоціації суддів України

 

         „Український форум" став чи не найпершою в Україні громадсько-політичною організацією, яка на найвищому фаховому рівні започаткувала широке обговорення найбільш гострих і важливих для українського суспільства проблем.
          Для мене особливо важливою є ініціатива „Українського форуму" щодо створення Громадської Конституційної Асамблеї. Адже нині саме змінена Конституція, незавершена конституційна реформа, стали основним чинником розвитку затяжної політичної кризи. Радикальні заяви щодо необхідності прийняття нової редакції Основного закону шляхом проведення референдуму лише розпалюють вогонь політичних протистоянь. Силові методи завершення конституційної реформи неприпустимі. Тому особливо важливою є робота Громадської Конституційної Асамблеї, яка дозволяє задіяти в проведенні конституційної реформи широке коло фахівців та й просто небайдужих до долі держави громадян, що дасть можливість більш повно врахувати основні суспільні інтереси.
        На майбутній рік хочу побажати „Українському форуму" завершити роботу по формуванню науково обґрунтованої, суспільно необхідної Стратегії розвитку України на короткотермінову та довготермінову перспективу. Адже без цього українська держава навряд чи зможе ефективно розвиватись, а органи державної влади та високопосадовці із-за постійних політичних протистоянь практично не здатні виконати таку роботу.

Михайло Сирота, член ради «Українського форуму»,
народний депутат України,
керівник Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з доопрацювання та прийняття проекту Конституції України (1995-1996 рр.)

     

         Недовга ще історія громадсько-політичного об’єднання «Український форум» уже лишила слід у державно-політичному житті України. Насамперед проведенням цілого ряду круглих столів, присвячених розв’язанню політичної кризи, а також визначенню місця України у сучасному глобалізованому світі. Крім високоавторітетних членів самого форуму, до дискусій неодмінно залучалися колишні президенти України Л.М.Кравчук і Л.Д.Кучма, екс-президент Польщі Кваснєвський, провідні політологи Рорсії і Європи.
        Надзвичайно резонансною подією став круглий стіл, присвячений проблемам політичної єдності України. Йому передувала кропітка підготовча робота. Ініціативна група Форуму на чолі з його головою В.П.Семиноженком провела переговори з Президентом України В.А.Ющенком, прем’єр-міністром В.Ф.Януковичем і головою Верховної Ради О.О.Морозом. Основним змістом цих зустрічей, як, зрештою, і самого Круглого столу, було знаходження прийнятного для усіх сторін виходу з того тупику, в якому вони опинилися. В роботі столу взяли участь В.Ф.Янукович і О.О.Мороз, які чітко і недвозначно заявили, що вони неухильно дотримуватимуться у своїх діях Конституції і законів України і сприймуть усі конструктивні пропозиції щодо подолання кризи. На жаль, з невідомих причин, не взяв участі в засіданні В.А.Ющенко, хоч «Український форум» отримав його попередню згоду, а також запевнення в тому, що діятиме в межах конституційних повноважень.
       Думається, є всі підстави стверджувати, що до подолання напруження в країні і знаходження трьома лідерами України порозуміння щодо проведення дострокових виборів Верховної Ради восени 2007 р., доклав зусиль і «Український форум». З огляду на його склад, він виконує не лише важливу посередницьку політичну функцію, але й набуває значення морального авторитету в державі. Це зокрема засвідчують звернення засобів масової інформації до членів Форуму дати оціночні коментарі до тих чи інших політичних подій в Україні, а також трансляції роботи круглих столів провідними телеканалами України.
         Особливістю «Українського форуму» є й те, що крім важливої посередницької ролі, він розробляє власні пропозиції в галузях конституційної реформи, судової системи, виборчого законодавства, і в інших сферах державно-політичного розвитку України. І в цьому плані є не лише звичайною громадською організацією, але й серйозною науково-аналітичною структурою академічного зразка, укомплектованою відповідними кваліфікованими експертними кадрами.
          Під час роботи круглого столу, у роботі якого брали участь Л.М.Кравчук, В.Ф.Янукович, О.О.Мороз, провідні юристи України, один із членів «Українського форуму» сказав, що наше громадсько-політичне об’єднання відбулося. Воно справді відбулося, і має гарні перспективи подальшого свого розвитку. Що стосується його впливу на перебіг політичних подій, то він буде тим відчутнішим, чим демократичнішими будуть процеси в Україні. Але саме це і є одним з головних завдань форуму на майбутнє.

Петро Толочко, член ради «Українського форуму»
Директор Інституту археології НАНУ

 

          «Українському форуму» – всього рік. Але за цей короткий період він яскраво і гучно заявив про себе. Важко знайти інші приклади, коли в заходах громадської організації регулярно беруть участь керівники вищих державних інституцій країни, коли до позиції Форуму прислухаються і громадськість, і представники влади.
         «Український форум» – блискуче зібрання авторитетних представників національної еліти, якому можуть позаздрити не лише громадські організації, а й більшість політичних партій країни. Проте на відміну від різноманітних політичних сил, Форум уособлює не тенденції конфлікту та ідеологічного розколу, а намагання об’єднувати країну, формулювати і просувати сучасну стратегію суспільного розвитку.
     Для сучасного суспільно-політичного життя України Форум став унікальним явищем, оскільки в його лавах ефективно співпрацюють радники Президента і Прем’єр-міністра, впливові представники різних політичних команд. Це саме те, чого не вистачає нашому політикуму, який безглуздо тупцює у трясовині політичної кризи.
      За рівнем представництва, змістом і формами діяльності «Український форум» можна порівнювати і з Римським клубом, і з елітарними об’єднаннями політичної і інтелектуальної еліти, які існують в міжнародному середовищі і в багатьох країнах світу. Вже сьогодні Форум хоча і неформально, але реально виконує функції громадської представницької палати. Вплив організації є масштабним і різноманітним – від участі в конституційному процесі (через заходи Громадської Конституційної Асамблеї) і розробки пропозиції щодо стратегії національної безпеки і реформування Служби безпеки України до організації святкування ювілею Івана Франка.
        «Український форум» стає однією з рушійних сил суспільно-політичного розвитку країни. І це лише початок. Великому кораблю – велике плавання!

Володимир Фесенко, експерт „Українського форуму”,
директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента»

 

       На мою думку, громадсько-політичне об’єднання «Український форум» - це хороша ініціатива, адже вона спрямована на пошуки шляхів консолідації і стрімкого розвитку українського суспільства. Форум постійно веде діалог з широкими верствами населення, організовує дискусії з найважливіших проблем розвитку України.
        Використовуючи ініціативи та вже набутий досвід, надалі Форуму бажано налагодити контакти і активніше залучати до своєї діяльності фахівців, науковців, управлінців з усіх областей України, діяти більш широко і результативно в організації суспільного діалогу, який спонукатиме органів влади і політичні сили до висновків і врахування громадської думки. Своєю діяльністю Форум довів, що таке масштабне завдання йому під силу.

Валерій Геєць, член ради «Українського форуму»,
директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ

     

         «Український форум» від першокроків спрямовує свою діяльність не лише на похиле умиротворення опонентів, а на злагоду в суспільстві, шануючи навіть полярні точки зору.
До безсумнівних позитивів Інституції віднесемо й той факт, що ще у зав’язі нинішнього конфлікту «Український форум» чинив усе можливе, аби закликати сторони сісти за круглий стіл порозуміння. На жаль не всі очільники відгукнулись на наш поклик. Одначе Форум усе ж зумів зібрати до гурту наповажніших суспільно-політичних авторитетів саме в зеніті протистоянь. І, поза ложною скромністю, скажемо, що напруга на день нинішній таки спалаЮ, і в цьому – посутня заслуга й «Українського форуму».
           Я взяв лише один, «мироносний», аспект. А тим часом в активі Форуму – ще чимало доброчинних акцій.

Борис Олійник, член ради «Українського форуму»,
Голова Українського фонду культури

  

         Перший рік становлення «Українського форуму» – безумовно, унікальної громадської інституції – припав на період серйозної політичної кризи в Україні, яка загострила необхідність проведення низки важливих внутрішніх реформ, вдосконалення цілих пластів наробленого досі українського законодавства. І «Український форум» не міг залишитися осторонь цих проблем, постійно акцентуючи суспільну увагу на питаннях конституційної, судової та інших реформ. Однак й зовнішньополітичним аспектам державного розвитку Форум надавав важливого значення, провівши кілька важливих і резонансних заходів. Адже ми впевнені, що проблеми розробки і реалізації зовнішньої політики України потребують не менш прискіпливої уваги і активної участі громадськості, ніж внутрішні політичні справи. 
         Гадаю, на майбутнє, і в першу чергу в контексті наступних виборів, Форум має присвятити цій тематиці належну увагу, оскільки перспективи України як незалежної держави не віддільні від факторів, що визначають динамічні зміни у глобальному світі. Від чітких зовнішньополітичних орієнтирів напряму залежать й ті пріоритети, на яких базуватиметься вирішення конкретних завдань політичного і соціально-економічного розвитку України. Не менш важливим є розгляд питань, пов’язаних зі стратегічним визначенням зовнішньополітичного курсу держави, націленого на надання Україні гідного місця у міжнародних відносинах.
       Найближчим завданням Форуму має бути проведення глибокого громадського аналізу європейського вектору України саме у частині його практичного наповнення, виходячи з поточних завдань нав’язування безпосередніх багатопланових зв’язків з Європейською спільнотою.

Анатолій Зленко, заступник голови «Українського форуму»,
Міністр закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003 рр.)

       «Український форум» має помітні здобутки в активізації суспільної уваги до проблем збереження конституційного ладу, завершення конституційниї реформи, удосконалення засад судової влади.
        В умовах гострої державно-політичної кризи «Український форум» провів низку круглих столів за участі відомих політиків, визнаних фахівців права, пропонуючи правові і політичні рецепти виходу суб’єктів влади в правове поле держави.
         Найближчим часом Конституційна асамблея, створена «Українським форумом», здійснить низку публічних засідань з обговорення президентської ініціативи щодо необхідності прийняття нової редакції Основного закону, а також ініціатив основних політичних суб’єктівю Буде, також, представлено проект змін до Конституції України, підготовлений «Українським форумом». Наша громадська організація буде активно залучати до обговорення начальних проблем державно-політичного устрою широкі кола громадян і їх об’єднання. В період виборчої кампанії ми максимально широко інформуватимемо громадян про особливості їх правового статусу як виборців. «Український форум» нарощуватиме свою активність в сфері правового просвітництва і правової аналітики.

Віктор Мусіяка, член ради «Українського форуму»
віце-спікер Верховної Ради України ІІІ скликання

          

          У доробку «Українського форуму» - вже багато масштабних заходів. Завдяки відкритості та експертній глибіні дискусій, які проходили під егідою Форуму, чимало важливих проблем державного життя отримали новий поштовх до розв’язання та новий імпульс до пошуків шляхів розвитку.
      «Український форум», незважаючи на досить активну участь у політиці, передусім є громадським об’єднанням. І його діяльність спрямована на всебічну реалізацію суспільних інтересів силами самого суспільства. У цьому – головна мета «Українського форуму». І за цей рік Форум доклав усіх зусиль для того, щоб ця мета стала реальністю.
        Громадсько-політичне об’єднання «Український форум» виявилось першим та одним з небагатьох, хто доклав реальних зусиль налаштувати конструктивний діалог між конфліктуючими сторонами гілок влади та інститутами громадянського суспільства України під час політичної кризи в державі. Форум ще раз довів, що є чи не найефективнішим майданчиком, на якому можливо надати справді суспільно значущого звучання думкам і позиціям широких верств українського суспільства, перетворивши їх на дієвий важіль впливу на хід політичного процесу в Україні.

Микола Янковський, член Ради «Українського форуму», народний депутат України,
Голова правління ВАТ “Концерн “Стирол”

          За рік існування «Український форум» встиг стати своєрідним центром тяжіння для багатьох політиків і громадських діячів. Активна робота Форуму з організації значущих для суспільства дискусій, залучення до співпраці провідних експертів, фахівців, науковців, підготовка ґрунтовних доповідей з актуальних проблем сьогодення - все це виявилося потрібним суспільству і корисним для держави.
          Особливе місце в річній історії «Українського форуму», безумовно, посідає та наполеглива і послідовна робота, яку було проведено для врегулювання політичної кризи в Україні. Зібрати за одним столом, у розпач конфліктів, представників різних політичних сил виявилося досить складно, але необхідно. «Український форум» чимало зробив для того, щоб політична колізія зрештою була вирішена.
Впевнений, у майбутньому на Форум чекає чимало масштабних завдань, які вирішуватимуться з максимально широкою участю громадськості.

В’ячеслав Богуслаєв, член Ради «Українського форуму», народний депутат України,
Президент відкритого акціонерного товариства “Мотор-Січ”

           

 «Український форум» лише за рік встиг стати помітним явищем в українському житті. Частково це можна пояснити тим, що Форум завжди концентрував увагу і зусилля у спробах винайти рішення саме тих проблем, які мають надважливе значення для держави і суспільства – конституційна і судова реформи, реформування безпекового сектору, зокрема його зовнішньополітичної складової , та багато інших.
           Але «Український форум» передусім унікальний своєю інтелектуальною атмосферою: члени цього клубу часто розділяють протилежні погляди, але це не заважає, а, навпаки, допомагає результативним дискусіям. Мені здається, що до «Українського форуму» починають прислуховуватися саме тому, що Форум уважно ставиться до усіх точок зору.

Володимир Горбулін, член Ради «Українського форуму»
Секретар РНБО України (1996-1999 рр.), радник Президента України,
Директор Інституту проблем національної безпеки

         

          Навіть мене, як людину загалом відсторонену від участі у будь-яких громадських чи політичних об’єднаннях, ідея створення «Українського форуму» зацікавила від самого початку. З витоків до сьогодення, це об’єднання залишається унікальним інтелектуальним центром, осередком інтелігенції, яке, широко залучаючи експертів і фахівців з різних сфер знання і діяльності, демонструє здатність до глибокого неупередженого аналізу найгостріших проблем держави і суспільства, до надання обґрунтованих висновків та рекомендацій щодо шляхів їх розв’язання.
       За цей рік я почув чимало схвальних відгуків про діяльність Форуму. Люди відмічають, передусім, притаманні усім заходам «Українського форуму» високий професіоналізм, активну громадську позицію і, що мабуть найважливіше сьогодні, але, нажаль не часто побачиш в політиці, – принциповість, толерантність, доброзичливість і конструктивність у дискусіях. Для мене абсолютно очевидним є те, що  «Український форум» став важливим та потрібним для суспільства.
          Тож «Українському форуму» в жодному випадку не можна зупинятись, а потрібно ще активніше та наполегливіше продовжувати свою роботу.

Геннадій Книшов, член Ради «Українського форуму»
Директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАНУ

 

            Українське суспільство та український політикум відчуває сьогодні брак конструктивних ідей. Все багатство політичного життя зведене до стандартного набору гасел та дій. Це, між іншим, пов’язане із тим, що політичні партії, органи влади практично не залучають ані науковців, ані експертне середовище, а та співпраця, що існує зводиться виключно до вирішення технологічних завдань.
            Тому одним з найважливіших завдань, яке виконує сьогодні „Український форум”, є підсилення інтелектуальної складової української політики. Він пропонує якісно новий формат дискусії, розрахований як на політиків, так і на експертів.
           Потребу в такій дискусії наочно довела політична криза 2007 року. Аналізуючи її, ми можемо прийти до невтішного висновку – в центрі уваги політиків опинилися зовсім не питання майбутнього держави, а виключно питання боротьби за владу та повноваження. За такого підходу Україна поступово скочується до втрати державності, втрачає своє положення на міжнародній арені.
Серед учасників Форуму є люди різних поглядів, але певним чином вони всі є однодумцями, оскільки їх об’єднує мета – прагнення визначити стратегічні шляхи розвитку країни, усвідомити ризики, які містить у собі нинішній перебіг світових подій. Достатньо переглянути перелік дискусійних тем, круглих столів, ознайомитися із складом їх учасників для того, щоб переконатися у серйозності намірів цієї організації.
Можливо, саме в такий спосіб, стимулюючи суспільний, науковий, політичний діалог, „Український форум” зуміє створити передумови для конкуренції ідей.
            Переконаний, що цю організацію чекає серйозне майбутнє і коло „Українського форуму” буде лише розширюватися.

Сергій Гриневецький, член Ради «Українського форуму», народний депутат України,
депутат Одеської обласної ради

 

            Літо 2006 року можна було назвати найтривожнішим за всю історію незалежної України. Люди, навіть відпочиваючи на морі, постійно прислухались до радіоновин, шукали свіжі газети. Країна завмерла в очікуванні. Політичні опоненти не хотіли розмовляти один з одним і навіть політичні союзники не могли знайти спільної мови. Змучившись від монологів політичних лідерів, українці хотіли почути їх діалог, побачити їх бажання служити державі, а не власним інтересам.
             Саме в цей момент й з’явився «Український форум», головним завданням якого стала підготовка політичної площадки для діалогу, пошук об’єднуючих ідей для суспільства й політикуму. За рік «Українському форуму» вдалось дуже багато зробити. Позиція учасників «Українського форуму» зіграли свою роль в гармонізації політичних відносин в країні.
           Голос Форуму звучав на радіо й телебаченні. У віртуальному світі українського Інтернету він також став активним, уважним та швидкореагуючим гравцем.
           Я надіюсь, що і в майбутньому «Український форум» буде асоціюватись з політичною гармонією, бажанням збалансувати всі політичні інтереси та спрямувати їх на службу українській державі.

Андрій Курков, член Ради «Українського форуму»,
письменник, член Європейської кіноакадемії

 

           Для успішного розвитку нашої держави фінансова основа – це надзвичайно важлива складова. Адже ефективне функціонування економіки, вміле господарювання, зростання достатку кожного громадянина – це запорука стабільності кожної держави.
            Однак, наше суспільство протягом останнього часу пережило з вини політиків цілу низку потрясінь, які звичайно ж, негативно відбились й на економіці в цілому та матеріальному становищі громадян зокрема. «Український форум» вжив цілу низку заходів для врегулювання політичної кризи, постійно працює у напрямку зміцнення громадянського суспільства, яке б виросло у своїй свідомості та силі настільки, що б не дозволило політикам безвідповідально маніпулювати долею цілої держави та її громадян для досягнення власних цілей, задоволення своїх політичних амбіцій, навчило та вимагало від політиків виконання  програм, зобов’язань,  у тому числі й фінансово-економічних.

Ігор Мітюков, член Ради «Українського форуму»
Генеральний директор Інституту фінансової політики

 

           В річницю «Українського форуму» я радий засвідчити, що наша організація відбулася, більш того – їй вдалося об’єднати політиків, громадських діячів та експертів з різними, часто протилежними поглядами. Те, що ми змогли дійти змістовного компромісу щодо основних проблем державного порядку денного, дає всі підстави сподіватися, що й вітчизняному політикуму це під силу. Перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. За круглим столом «Форуму» зустрічалися Анатолій Матвієнко і Тарас Чорновіл, Олександр Мороз і Юрій Костенко, Олександр Кваснєвський і Леонід Кучма.
         Протягом року «Український форум» оперативно реагував на найгостріші проблеми суспільно-політичного життя, не раз звертався до центральних органів влади з пропозиціями відносно виходу з тривалого політичного протистояння, працював над вдосконаленням інституційного дизайну України. Ці зусилля не були марними – достатньо лише відмітити, що рекомендації ПАРЄ щодо подолання кризи майже збіглися з планом врегулювання, який запропонував Форум! Важливо, щоб прислухатися до думки власних громадян нарешті почала й українська влада.

Василь Роговий, член Ради «Українського форуму»
Міністр економіки України (1998-2001),
Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2006-2007)

 

          «Український форум» - це об’єднання, яке кожному його учаснику дає можливість поєднати державницький, професійний або життєвий досвід з суто громадянською, особистою позицією. На моє переконання, саме у цій площині акумулюються найкращі ідеї, шляхи їх втілення у життя. Але приймаючи рішення про заснування Форуму, ми з колегами не підозрювали, що започатковуємо цілий суспільно-політичний рух в Україні.
              За рік «Українському форуму» вдалося здобути репутацію потужного громадянського експертного центру, здатного генерувати не тільки рекомендації, а й цілі алгоритми розв’язання найважливіших проблем держави: від конституційної реформи до бюджетної політики. Критичне мислення, здоровий глузд, практичний досвід та теоретична глибина вигідно відрізняли дискусії, організовані «Українським форумом». Можливо, наші пропозиції подобалися не всім, але вони завжди були доцільними та ефективними.
            «Український форум» ставить перед собою масштабні завдання і саме тому домагається значущих результатів. Цього стилю Форум буде дотримуватися й у майбутньому. Суспільно-політичне життя в Україні є достатньо складним та драматичним – робота «Українського форуму» вкрай державі Україна.

Валентин Симоненко, заступник Голови «Українського форуму»
Голова Рахункової палати України

 


 

Версія для друку