X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео

Опитування:

Мир на сході України настане завдяки:

26 березн¤ 2019 10:56
Свобода. Порядок. Розвиток
П'ять років"Українському форуму": об'єднуючи однодумців

Українсько-Російський форум

        Російсько-українські відносини завжди займали особливе місце в системі зовнішньо- та внутрішньополітичних пріоритетів України й Росії. Багатовікова історія співіснування двох країн і народів у єдиному цивілізаційному, культурному, державно-адміністративному контексті вирішальним чином впливає на двостороннє співробітництво тепер уже незалежних і суверенних держав. Очевидно, що спільність минулого неминуче обумовлює якусь спільність майбутнього. Яким стане це майбутнє – визначається саме зараз.
         Радянський Союз розпався в 1991 році. Існує думка, що остаточну крапку в його долі поставила саме Україна, проголосивши свою незалежність. Що ідеологічна й стратегічна єдність Росії й України була стрижнем, гарантом цілісності СРСР. З тих пір були різні часи в російсько-українських відносинах – і теплі, і прохолодні. Однак і сьогодні рівень партнерства двох країн залишається найважливішим фактором безпеки й благополуччя на континенті.
          Договір про дружбу, співробітництво й партнерстві України й Російської Федерації від 1997 року визначає відносини двох країн як стратегічні. Але чи дійсності такий їхній статус нині? Помаранчева революція в Україні, газові й інші торговельні суперечки, очевидна конфліктність перспектив розширення НАТО на схід – усі ці знакові події останніх років відчутно вплинули на російсько-українські відносини. Офіційний діалог Києва й Москви в рамках зустрічей на вищому рівні значно знизив і інтенсивність і змістовність. Протиріччя у відносинах накопичуються, і їх усе складніше подолати на політичному, державному рівні.
         Хоча саме за останній час товарообіг між Україною й Росією досяг значних розмірів – більш 30 мільярдів доларів на рік. І вже в найближчому майбутньому має всі шанси подолати п’ятдесятимілліардну відмітку. Ще один парадокс. Незважаючи на очевидну тенденцію в політичному і інформаційному середовищі обох країн до акцентування негативних аспектів двосторонньої взаємодії, громадськість України й Росії продовжує демонструвати високу зацікавленість у збереженні й збільшенні потенціалу співробітництва. Наші інтуїтивні здогади підтвердила соціологія. Очевидно в російсько-українських відносинах настав такий період, коли своє вирішальне слово повинні сказати громадянське суспільство й національний бізнес. Саме їхня активна позиція й живий взаємний інтерес формують новий контекст і новий простір для партнерства України й Росії.
         Потреба у відновленні відносин – життєва для двох держав. Невипадково ми в "Українському форумі", прагнучи винести важливі питання російсько-українських відносин на порядок денний і надати їм дійсно актуального звучання, вмонтували публічні заходи в передвиборну ситуацію спочатку в Україні напередодні позачергових парламентських виборів 2007 року, потім у Росії – за кілька днів до завершення Президентської виборчої кампанії 2008 року. Ми спробували відійти від міфів, стереотипів, затертих і застарілих вистав, які існують у політичному дискурсі як у Росії, так і в Україні, і наситити діалог тими проблемами, які хвилюють суспільство, а не політиків.
      27 вересня 2007 року в Києві "Український форум" разом з російським Національним інститутом розвитку й Інститутом економіки РАН організував Міжнародну конференцію "Стратегічне партнерство України й Російської Федерації: міфи й реалії". Головним результатом конференції стало створення суспільно-політичного об'єднання "Українсько-Російський Форум" як громадської платформи двостороннього співробітництва. Відповідний протокол скріпили своїми підписами відомі суспільні й державні діячі двох країн, у тому числі виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Н.Я. Азаров і Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні В.С. Черномирдін.
      27 лютого 2008 року при активній участі й підтримці Громадської палати РФ відбулося друге засідання "Українсько-Російського форуму" на тему "Росія й Україна: шляхи розвитку стратегічного співробітництва й суспільного партнерства". Підсумком зустрічі стало запротокольоване рішення проводити засідання Форуму на регулярній основі два рази в рік. Протокол "Про створення суспільно-політичного об'єднання "Україно-російський форум" і сьогодні відкритий для кожного, хто бажає розписатися в перспективності й потужному цивільному потенціалі співробітництва України й Російської Федерації в благо українського і російського народів.
      Стенограми і підсумкові документи зазначених конференцій, "Основні напрямки стратегічного співробітництва України й Російської Федерації", а також результати соціологічного дослідження "Оцінка україно-російських відносин і перспектив їх розвитку громадянами України" увійшли у збірку "Україна-Росія: суспільний діалог".
    Третє засідання Українсько-Російського форуму "Потенціал україно-російського партнерства як фактор подолання фінансової кризи й забезпечення загальноєвропейської безпеки" відбулося 28 листопада.
   Учасники Форуму відзначили особливу важливість розробки спільних програм модернізації економіки, усунення бар'єрів, що перешкоджають взаємному інвестуванню й торгівлі, розвитку інтеграційних процесів у наукомістких галузях, здатних радикально підвищити конкурентоспроможність України й Росії.
   В умовах кризи загальними точками зростання можуть стати атомна енергетика, авіакосмічна промисловість, сільськогосподарське виробництво з його потужним, але нереалізованим експортним потенціалом, інфраструктурні проекти (будівництво портів і транспортних сполучень, реконструкція газотранспортної системи). Для розробки спільної Програми антикризових заходів учасники Форуму створили спільну робочу групу.
   Позачергове засідання Українсько-Російського форуму «Криза в українсько-російських торгово-економічних відносинах: шляхи подолання», що відбулося 23 січня 2009 року мало на меті дати оцінку подіям, що відбулися в сфері російсько-українських торгівельно-економічних відносин і, передусім, газовому співробітництві, обговорити можливі наслідки «газової війни» для політичних та економічних перспектив двох країн, а також віднайти шляхи оздоровлення двостороннього діалогу і попередження ескалації газових та інших конфліктів у майбутньому. В ході Засідання було прийнято Підсумковий документ, в якому визначаються першочергові заходи з подальшого розвитку українсько-російських економічних та гуманітарних відносин. Серед пріоритетів – узгодження економічних стратегій наших країн, формування інтеграційних структур у провідних галузях економіки, усунення торгівельних та транспортних бар’єрів, створення спільного продовольчого ринку, інтенсифікація науково-технічного співробітництва та ін.
    На V Російсько-Український форумі, що пройшов 27 березня 2009 року у Москві, була прийнята Спільна програма антикризових заходів і економічної співпраці. Вона орієнтована на розвиток конкретних напрямків кооперації, що значно збільшить економічний ефект для обох країн. Насамперед - це енергетичне й сільськогосподарське машинобудування, авіабудування, аерокосмічна сфера, металургія, хімічна промисловість, АПК. У той же час подолання кризових явищ в економіках Росії й України неможливо без їхньої переорієнтації на модель випереджального зростання. Пріоритетами повинні стати розвиток галузей шостого укладу (біотехнології, нанотехнології), а також відновлення технологічних ланцюжків з виробництва складних видів продукції.
  За підсумками зустрічі було ухвалене рішення створити Українсько-Російську Ділову Раду для роботи за конкретними напрямками співробітництва. У центрі уваги Ради буде розробка спільних інноваційних стратегій економічного розвитку, оптимізація митних правил і зняття торговельних бар'єрів між нашими країнами, взаємовигідні інвестиційні проекти, насамперед - в авіабудуванні, машинобудуванні й металургії, а також гуманітарне співробітництво по широкім колу питань.
      26 вересня 2009 року в Бєлгороді відбулося VI засідання "Українсько-Російського форуму", присвячене проблемам і перспективам міжрегіональної співпраці України і Російської Федерації.
       В центрі обговорення були питання, пов'язані з розробкою спільної доктрини прикордонної співпраці України і Росії в умовах економічної кризи, адаптацією законодавчої бази двох країн у сфері співпраці, активізацією торговельно-економічних стосунків між нашими країнами, підвищенням ролі місцевого самоврядування і інститутів громадянського суспільства в міжрегіональній співпраці.
      За результатами дискусії був прийняти Підсумковий документ з конкретними рекомендаціями і пропозиціями для місцевих і центральних органів влади двох країн відносно перспектив українсько-російської співпраці. Документ був направлений до Адміністрації Президента РФ і Прем'єр-міністрові України.

18 травня в Києві відбувся VII Українсько-Російський економічний форум, в якому взяли участь Президент України Віктор Янукович та Президент РФ Дмитро Медведєв.

Також в засіданні взяли участь Віце-прем’єр-міністр України, голова «Українського форуму» Володимир Семиноженко, Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, голова правління Ощадбанку Росії Герман Греф, Президент ОАО «Об’єднана авіабудівна корпорація» Олексій Федоров, народний депутат України Микола Янковський, співвласник групи «Енергетичний стандарт» Костянтин Григоришин, Президент ОАО «Об’єднана суднобудівна корпорація» Роман Троценко та багато інших. В центрі обговорення були питання розвитку високих технологій, авіабудування та суднобудування, електроенергетики та атомної енергетики, а також спільні проекти у фінансовій сфері.

У своєму виступі Віктор Янукович підкреслив, що розвиток українсько-російського співробітництва відповідає основній меті України – подоланню кризових явищ в економіці та проведенню системної модернізації. У свою чергу його російський колега відзначив, що сьогодні дійсно потрібно займатися економікою, потім ще раз економікою і ще раз економікою. Останні п’ять років він назвав «втраченим часом» для співробітництва України і Росії . Той рівень співпраці, який є на сьогодні, далеко не відповідає потенціалу наших країн. Наприклад, Росія зараз займає 4 місце серед інвесторів України, але може і повинна бути інвестором номер один. За словами Дмитра Медведєва, щоб поглибити економічні відносини, спершу необхідно розчистити завали минулого, адже наразі в Україні все ще зберігаються ризики політичної нестабільності, які найбільше шкодять економічним стосункам.

На завершення Форуму Віктор Янукович наголосив, що ми маємо діяти дуже швидко, бо вже втратили багато часу. Головне питання порядку денного українсько-російських відносин – це створення реальних механізмів, здатних підняти рівень економічного розвитку обох країн.

 

Версія для друку